Skóra okół oczu to wyjątkowe miejsce na twarzy, gdzie skóra jest bardzo delikatna i cienka. Łatwiej traci wodę i szybciej się starzeje i właśnie dlatego wymaga specjalnej troski. Chcesz zachować młody wygląd skóry wokół oczu na dłużej? Wypróbuj krem redukujący zmarszczki wokół oczu.

Krem pod oczy powinien być bogaty w składniki i dostosowany specjalnie dla wrażliwej skóry wokół oczu. wygładzając zmarszczki i redukując napięcie skóry. Poszukując idealnego kremu pod oczy warto postawić na krem Eye Contour Nutrilipid marki Declaré Switzerland, który pielęgnuje wrażliwą okolicę oczu, wygładzając zmarszczki i redukując napięcie skóry oraz nawilża skórę i regeneruje jej barierę ochronną. Kosmetyk ma miłą konsystencję, dobrze sie wchłania i już po paru użyciach można zauważyć efekty.

 

Właściwości kremu

Preparat zawiera wiele cennych składników odżywczych. Mikro-kolagen (nieduże cząsteczki białek) zawarty w kremie dociera do fibroblastów stymulując je do zwiększonej produkcji struktur podporowych skóry co poprawia sprężystość skóry i wygładza zmarszczki. Ekstrakt z soi z ceramidami wspomaga syntezę kolagenu wzmacniając skórę, zwiększając jej grubość i elastyczność. Dodatkowo ekstrakt jest silnym przeciwutleniaczem, wspomaga i regeneruje płaszcz wodno-lipidowy skóry oraz odnawia barierę naskórkową poprawiając jej integralność. Z kolei witamina E to naturalny antyutleniacz, substancja przeciwrodnikowa, która chroni skórę przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego. Posiada także zdolność przenikania w głębsze warstwy naskórka, gdzie może skutecznie oddziaływać na procesy odnowy komórkowej skóry. Ważnym składnikiem kremu jest również kwas hialuronowy, który wykazuje silny wpływ na nawodnienie komórek skóry, a tym samym utrzymuje jej prawidłowy stopień nawilżenia. Oprócz tego w kremie znajdziemy inne cenne substancje, tj. pantacare, ekstrakt z alg i aloes.

 

Stosowanie preparatu

Krem Eye Contour Nutrilipid należy stosować rano i /lub wieczorem na oczyszczoną skórę wokół oczu. Najlepiej nakładać preparat opuszkami palców delikatnie wklepując.